Резервата Кастеланос отбелязва 2 гола при победата на Лацио в началото на ерата след Сари
AP News | 2024-03-16 | 00:32:19

МИЛАНО (AP) — Резервата Тати Кастеланос отбеляза два гола при победата на Лацио с 3-2 срещу застрашения от изпадане Фрозиноне в събота в това, което ще бъде единственият мач на временния треньор Джовани Мартусиело начело на столичния клуб.

Пол Лирола даде преднина на Фрозиноне, преди Матиа Закани да изравни малко преди полувремето. Кастеланос вкара два пъти след почивката, но Уалид Чедира намали изоставането, за да създаде нервен финал за 20 минути и също така бе отменен гол.

Мартусиело, дългогодишният асистент на Маурицио Сари, беше назначен за временен треньор в сряда след Сари подаде оставка. Но италианските медии съобщават, че вече е постигнато споразумение с Игор Тудор да поеме поста от понеделник.

Тудор преди е бил треньор на Удинезе и Хелас Верона в Серия А. Последната работа на 45-годишния хърватин е била в Марсилия , който напусна през юни, след като го изведе до трето място във френската лига.

Лацио загуби последните си четири мача — включително отпадане от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен — и започна най-лошо във Фрозиноне, когато Лирола изведе домакините с глава в аванс в 13-ата минута.

Лацио изпитваше затруднения и Фрозиноне имаше шансове да увеличи преднината си, преди Закани да вкара центриране от воле на Матео Гуендузи, за да изравни, седем минути преди почивката.

Кастеланос беше въведен на мястото на Чиро Имобиле в 56-ата минута, след като играта беше спряна след фаул на Фрозиноне, и той имаше незабавен ефект, като стреля с глава при пряк свободен удар на Луис Алберто.

Кастеланос извика целия отбор, за да празнуват заедно с него, включително и играчите на резервната скамейка.

А аржентинският нападател удвои резултата си само пет минути по-късно. Усилието на Николо Казале дойде от лявата греда, но Кастеланос реагира най-бързо. С вратаря на Фрозиноне Стефано Турати на земята, той просто трябваше да чукне отскочилата топка в празната врата.

Чедира върна един назад с акробатичен удар отгоре в 70-ата минута и си помисли, че е изравнил три минути по-късно , след виене на резервния вратар на Лацио Христос Мандас, но бе отсъдено за засада.

Деветият Лацио е на 11 точки зад четвъртия Болоня, докато Фрозиноне остана на точка от безопасността.

ОЩЕ ТРЕНЬОРСКА СМЯНА?

Лече имаше идеалния дебют под ръководството на нов треньор Лука Готи, тъй като спечели с 1-0 последния клуб Салернитана, за да скъса серия от пет мача без победа и да се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите.

Готи беше назначен в сряда, два дни след Роберто Д'Аверса беше уволнен за удар с глава на противников играч.

Салернитана беше по-добрият отбор през голяма част от мача и Лече трябваше да благодари на вратаря Владимиро Фалконе за редица решителни спасявания.

Лече взе поведоха в 17-ата минута, когато по време на надпревара, защитникът на Салернитана Норберт Гьомбер отклони топката в собствената си врата.

Това беше едва вторият гол, отбелязан от Лече от 2 февруари насам. Предишният също беше автогол.

Салернитана остана на 11 точки от безопасността и изглежда обречен за Серия Б. Главният изпълнителен директор Маурицио Милан каза, че „преценява“ дали да уволни Фабио Ливерани, третия треньор на отбора за сезона.

КАКТО БАЩА, ТАКЪВ СИН

Даниел Малдини подражава на баща си, като отбеляза гол срещу отбор на Каляри, трениран от Клаудио Раниери.

Зашеметяващ свободен удар, четири минути преди полувремето, беше достатъчен, за да осигури победа с 1-0 за Монца и остави Каляри на две точки над зоната на отпадане.

22-годишният Малдини, който се присъедини към Монца под наем от Милан през януари, вкара три гола в последните си четири мача.

Баща му, Паоло Малдини, беше бивш капитан и защитник на Милан. Един от неговите 29 гола в Серия А дойде срещу Каляри през 1991 г., когато отборът от Сардиния преди това беше треньор на Раниери.

Удинезе беше само на три точки над зоната на изпадащите, след като загуби с 2-0 у дома от Торино.